Hakkımda

Op. Dr. Alper Şişmanoğlu

Tüp Bebek Tedavisi,
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hakkımda

“Tıp alanındaki kariyerimdeki amacım, çiftlere mutlu ve sağlıklı aileler kurmalarında yardımcı olmak ve her aşamada onları desteklemektir. Sağlık ve aile mutluluğu benim için en önemli değerlerdir.”

Merhaba, Ben Op. Dr. Alper Şişmanoğlu, 1974 yılında Bulgaristan'ın Şumen kentinde doğmuş bir hekimim. Eğitim hayatıma 1992 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nden mezun olarak başladım. Tıp eğitimimi ise 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde İngilizce olarak tamamladım.

Tıp alanındaki tutkum ve isteğim beni uzmanlık dalımda daha ileri gitmeye yönlendirdi. 1999-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası eğitimini tamamladım. Bu süre zarfında, infertilite (kısırlık) ve tüp bebek tedavileri üzerine yoğunlaştım.

İki kız çocuğunun gurur duyduğu bir babayım ve aile olmanın değerini çok iyi anladım. Bu nedenle, tıp kariyerim boyunca özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı olmaya odaklandım.

Kariyerime İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak başladım ve Prof. Dr. Mustafa Bahçeci'nin ekibiyle çalışarak infertilite ve IVF sertifikasyonu aldım. Sonrasında Erzincan Asker Hastanesi'nde görev yaptım ve daha sonra İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi'nde tekrar görev aldım. Bu süreçte, üreme endokrinolojisi, tüp bebek uygulamaları, jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi alanlarında deneyim kazandım.

Daha sonra İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümü'nde çalışarak infertilite, üreme endokrinolojisi, tüp bebek uygulamaları, jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi konularında daha fazla bilgi ve deneyim edindim.

Şu anda, kendi kliniğimde Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde (İngilizce) Dr. Öğretim Görevlisi olarak da akademik çalışmalarıma devam etmekteyim.

Kısaca

1974 yılında Bulgaristan’ın Şumen kentinde doğdu.
1992 yılında Ankara Bahcelievler Deneme Lisesi’nden mezun oldu.
Tıp eğitimini 1999 yılında Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi (İng) ‘sinde tamamladı.
1999-2004 yıllarında Marmara Üniv. Hastanesi Kadın Hast. ve Doğum İhtisası eğitimini aldı.
İki kız babası olup, Tüp Bebek üzerine çalışmaya devam etmektedir.

İş Deneyimi

10/2004 – 09/2007
İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı (Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ekibi) Infertilite ve IVF sertifikasyonu
09/2007 – 09/2008
Erzincan asker hastanesi Kadın Hast. Ve Doğum bölümü
10/2008 – 02/2009
İstanbul Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı (Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ekibi)
02/2010 – 07/2010
İstanbul Alman Hastanesi Tüp bebek ünitesi Kadın Hast. ve Doğum Uzmanı (Prof. Dr. Timur Gürgan ekibi) İnfertilite , üreme endokrinolojisi ve tüp bebek uygulamaları. Jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi.
2014 – 09/2018
İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümünde İnfertilite , üreme endokrinolojisi ve tüp bebek uygulamaları. Jinekolojik endoskopi ve infertilite cerrahisi.
09/2018- Devam ediyor
Artı Klinik’te Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
2020– halen :
Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi (ingilizce) Dr Öğretim görevlisi